Hlášení rozhlasu na obecním webu

Různé WordPress pluginy

Nedávno jsem pracoval na zajímavé malé zakázce – v obci, které jsem před lety vytovřil WordPress web, byl nasazen rozhlasový systém od firmy Bártek (Bártek rozhlasy, s.r.o.). A tento rozhlasový systém umí jednotlivá hlášení zaznamenávat (nahrávat), a volitelně je nahrávat do určené složky v libovolném FTP účtu. Od toho je pak jen malý krůček k zpřístupnění jednotlivých hlášení rozhlasu k přehrátí na webových stránkách obce. A přesně s tímto požadavkem se na mě obrátilo vedení obce.

Připravil jsem tedy pro firmu Bártek přístup do vybrané složky na FTP serveru, kde se po pár dnech objevil první audiosoubor v OGG formátu, společně s dalšími metadaty v XML souboru. Pak jsem se pustil do přípravy malého WordPress pluginu, který tuto složku sleduje, a tamní audiosoubory nabízí k přehrání skrze nativní [ audio ] shortcode.

Pokročilejším řešením by pak mohlo být automatické publikování jednotlivých hlášení jako samostatných příspěvků, které by se objevily na úvodní stránce webu mezi ostatními aktualitami.

Napsal Marek Klusák, programátor a webdesigner. Kontakt