Jak se přihlásit do administrace webu?

Hlavní stránka WordPress nápověd →

Webová stránka vytvořená na redakčním systému WordPress je rozdělena na dvě části.

  1. Veřejná část – vidí kdokoli, kdo přijde na adresu webu. Ať už je to libovoný návštěvník, nebo i vy – majitel či správce stránek.
  2. Administrační část – do ní se mohou přihlásit pouze uživatelé s přístupovým jménem a heslem, a mohou tam snadno upravovat informace, které se ve veřejné části zobrazují návštěvníkům.

Do administrační části vám při spuštění webu přidělím přístupové údaje. Neinformuji-li vás jinak, pak se zadávají na adrese …adresavašehowebu/wp-admin. Tedy do adresního řádku za doménu přidáte lomítko (píše se SHIFT+ú) a slovo wp-admin. Zobrazí se vám přihlašovací formulář, například takovýto (již jsem naznačil vyplněné přihlašovací údaje):

login

 

Pokud zaškrtnete políčko „Pamatovat si mě“, web si vaše přihlášení na dva týdny zapamatuje, a po tu dobu se nebudete muset znovu přihlašovat. Tuto možnost používejte pouze na svém osobním počítači, nikoli někde, kde k němu má přístup více lidí (v knihovně, internetové kavárně, atd).

Pokud se například uklepnete v heslu, formulář vás na to upozorní, a budete muset přihlašovací informace zadat znovu.

Je pamatováno také na možnost, že úplně zapomenete své komplikované heslo 🙂 Tuto nemilou situaci vyřešíte naprosto jednoduše pomocí odkazu „Zapomněli jste heslo?“ pod přihlašovacím formulářem. Budete vyzváni k zadání svého přihlašovacího jména nebo e-mailu, který je k vašemu účtu vložen, a na ten vám bude obratem zaslán automatický e-mail s odkazem na zabezpečený formulář, kde si budete moci nastavit nové heslo.

Po úspěšném přihlášení se vám zobrazí administrační část webu. Jak s ní pracovat zjistíte v dalších nápovědách.

Redakční systém WordPress? Co je to? Představení administrace WordPress webu Všechny WordPress nápovědy

Napsal Marek Klusák, programátor a webdesigner. Kontakt